Neváhejte nám zavolat a zeptat se. 606 909 540 - Jsme tu pro vás :-)

pH Papírky (pH proužky) (12ks)

Kód: PHPAP
100 Kč

pH Proužky slouží ke zjištění hodnoty pH a mají podrobnější stupnici než, pH papírky z lékáren. Uprostřed dne se optimální pH v moči pohybuje v hodnotách mezi pH 6,8 a 7,2. Pokud je hodnota pH menší než 6,8, jedná se o překyselení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slouží ke zjištění hodnoty pH a mají podrobnější stupnici než, pH papírky z lékáren.

Použití: Je třeba mít připravenou čerstvou moč v kelímku. Suchými prsty odtrhněte jeden testovací proužek. Testovací proužek ponořte na 1 sekundu do moči, vyjměte a otřepejte přebytečné kapky moči. Podle hodnoty pH změní proužek na navlhčeném místě svou barvu. Po 2 minutách porovnejte barvu s barevnou stupnicí. Zjistěte hodnotu, která se nejvíce přibližuje zbarvení testovacího proužku (přesnost zjištění plus mínus 0,1 pH). Použitý proužek zahoďte do odpadkového koše. Pro analýzu si vyžádejte odbornou radu.

Tip: Vzhledem k tomu, že je v balení jen 12ks proužků, lze použít i menší část (minimálně alespoň 0,5cm) a tím jeden proužek použít na několik měření cca 6x. Tímto způsobem můžete místo 12ti měření provést přes 70 měření. Doporučujeme z počátku měřit pH moče několikrát denně, abyste si uvědomili vztah mezi tím co jíte a co vám to dělá s vaším pH, tedy které potraviny vás zakyselují (sladkosti, mléčné výrobky, pečivo ... ) a které vás naopak odkyselují(např. červený meloun).

Poznámka: Nepoužité testovací proužky se mohou zbarvit např. působením světla. Jejich funkčnost tím však nebude narušena.

Vyhodnocení: Uprostřed dne se optimální pH v moči pohybuje v hodnotách mezi pH 6,8 a 7,2. Tento rozsah hodnot zjistíte dle čárek pod barevnou stupnicí. Pokud je hodnota pH menší než 6,8, jedná se o překyselení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: