Neváhejte nám zavolat a zeptat se. 606 909 540 - Jsme tu pro vás :-)

MORINGA

Kód: MORG
355 Kč
Skladem

Listy, lusky a kořeny moringy se již po staletí využívají v ájurvédském léčení. Ájurvédská tradice říká, že tato rostlina poskytuje lék na tři sta různých nemocí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Listy a lusky moringy olejodárné se používají jako potrava již ve starověkém Řecku, Římě a Egyptě a v Indii byl součástí ájurvédské zdravotní dieListy a lusky moringy olejodárné se používají jako potrava v mnoha kulturách po celém světě. Jako první byla kultivována v severní Indii a zde byla také začleněna do nejrůznějších náboženských a kulturních oslav, z nichž některé probíhají dodnes. Olej, získávaný ze semen moringy, se používal do mastí a jakty.

V tradiční indické medicíně se listy a lusky moringy používají při anémii, nízkém a vysokém krevním tlaku, poruchách krvetvorby, onemocnění kůže, na horečku a mnoho dalších nemocí. Používaly s dokonce k léčbě bronchitidy a dalších onemocnění dýchacích cest, ale také tuberkulózy a cholery. Mnozí ájurvédští lékaři doporučují používání tonika z listů na nemoci jater a porodní bolesti, protože chemické složky obsažené v listech a luscích působí antibioticky. Olej, lisovaný ze semen, se používá zevně na nejrůznější kožní a svalové potíže. Odvar z moringy se také využívá proti střevním červům a k léčbě nejrůznějších sexuálních dysfunkcí.

V tradiční ájurvédské medicíně se rostlina používá k léčbě očních a ušních infekcí, při průjmech, na bolesti kloubů, při hysterii a nesprávné činnosti žláz a je považována za vhodnou prevenci proti mnoha různým druhům rakoviny, především rakoviny kůže a rakoviny žláz nebo zažívacího traktu.

Všechny části rostliny jsou velice výživné, poskytují mnoho nezbytných živin včetně bílkovin, beta karotenu, vápníku a vitaminu C a jsou také skvělým zdrojem rostlinných bílkovin. Bílkovina v listech je snadno stravitelná a dá se používat jako doplňková strava pro malé děti.

Listy moringy jsou výborným zdrojem vitaminu C a obsahují asi desetkrát více vitaminu A než čerstvá mrkev. Mezi další vitaminy a minerály přítomné v listech patří vysoká koncentrace vápníku, železa, draslíku, hořčíku a vitaminů skupiny B. Zelené listy obsahují chlorofyl, který okysličuje krev, zlepšuje tak látkovou výměnu a posiluje celkovou obranyschopnost těla. Moringa obsahuje rostlinný hormon Zeatin, který je pojmenován jako hormon mládí. Oddaluje stárnutí buněk a udržuje vyrovnanou hormonální hladinu v těle.

Listy moringy také obsahují:

  • mangan přispívající ke zdravým kloubům
  • chrom, který pomáhá odbourávat stres
  • bór používaný při léčbě osteoporóze
  • 18 esenciálních aminokyselin důležitých pro stavbu bílkovin

Listy a plody moringy jsou doslova nabité živinami a antioxidanty. Díky tomuto složení a prokázaným účinkům na lidské zdraví se moringa dodnes používá coby alternativní způsob léčení řady nemocí, rakovinu nevyjímaje.

Moringa oleifera je právem označována za nejvšestrannější, nejužitečnější a na živiny nejbohatší rostlinu a už samotný fakt, že moringa dokáže vyrůst v nehostinném podhůří Himalájí, svědčí o tom, jaká síla se v rostlině ukrývá. Moringa oleifera se tak řadí mezi nejvýznamnější světové superpotraviny.

Složení: 100% prášek z listů Moringy oleifery

Obsah jedné kapsle: 400 mg

Exp. doba: 12 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: