Neváhejte nám zavolat a zeptat se. 606 909 540 - Jsme tu pro vás :-)

THIOCTIC ACID

Kód: THIOCT-UID-454
650 Kč
Skladem

Kyselina thioktová je tělu vlastní látka, její primární funkcí je chránit buňky před poškozením, a to v nejrůznějších situacích a nebezpečích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V dnešní době kyselinu thioktovou naše tělo vytváří jen ve velmi malých dávkách, vzhledem ke znečištění potravin, vzduchu a vody. Je rozpustná ve vodě, tak v tucích. Proto má vliv téměř na každou buňku v těle.

Kyselina Thioktová je významná svým přímým účinkem na metabolizmus glukózy. Podporuje účinek inzulinu ve tkáních a pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru. Němečtí lékaři ji používají řadu let k léčení vážné nervové poruchy – diabetické polyneuropatie. Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně – citace: „ například u diabetu má největší význam dokonalá kompenzace. K ovlivnění bolestí nebo dysestezií u diabetických neuropatií se doporučuje kyselina thioktová“. Rovněž pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru. Je proto významná pro diabetiky a osoby náchylné k diabetu. Má také pozitivní vliv na regeneraci jaterních buněk. Pomáhá udržovat zdravou hladinu krevního cukru. Avšak pozor! U diabetiků, může dojít k náhlému předávkování inzulinem a hypoglykemií! To je potřeba ohlídat. Užívá se v léčení jaterních nemocí, zvláště cirhózy, ale také při poškození jaterního parenchymu po otravách houbami. Zlepšuje zdravotní stav u diabetu I a II typu, u kardiaků a osob s nemocemi nervové soustavy, ale také u chorob z ozáření.

!!!Kyselina thioktová tvoří sloučeniny s kovy (je chelatačním činidlem). Zásadně se proto nemá užívat současně se sloučeninami kovů, např. s přípravky obsahující železo, hořčík, a vzhledem k obsahu vápníku ani s mléčnými výrobky. Účinek těchto léků může potlačit. Užíváte-li celou dávku přípravku Thioctid acid, 30 minut před snídaní, můžete přípravky s obsahem železa či hořčíku a jiných přípravků, užívat odpoledne nebo večer, nejdříve po 8 hodinách!!!

Klinický výzkum:

K dispozici jsou důkazy, že kyselinu thioktovou je možné využít jako léčiva pro léčení roztroušené sklerózy. Vědecky prokázané účinky jsou při:

  • Diabetes 1 a Diabetes 2.typu
  • Glaukom – zelený oční zákal
  • Hepatitida – zánět jater
  • Odkovení

Dále zvyšuje biliární exkreci anorganické rtuti a olova. Kyselina thioktová pomáhá při nemocech stárnutí, včetně Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby.

Kyselina thioktová pozitivně ovlivňuje procesy související se stárnutím, stresem, fyzickou námahou a řadou onemocnění.

  • doporučuje se lidem trpícím závislostí na návykových látkách, jako je alkohol, nikotin a další.
  • přispívá k správnému fungování mozku, nervové soustavy, srdce očí a tvorbě červených krvinek.

220 mg v kyseliny thioktové jedné kapsli ( +- 5%) čistota 99,5 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: